Nynke Veldman uit Nagele heeft op 18 april haar eigen gedicht mogen onthullen bij Museum Nagele. Zij heeft namelijk het winnende gedicht voor de gedichtenroute in Nagele geschreven.
Het thema van de wedstrijd was dit jaar 'Buitengewoon Noordoostpolder 75 jaar droog', helemaal passend bij het feestelijke jaar voor Noordoostpolder.
Wandelroute Nagele
Nagele heeft sinds 2006 een wandelroute langs 8 gedichten. Elke 2 jaar wordt het eerste gedicht vbij ernieuwd. Voor het schrijven van het ‘wisselgedicht’ wordt op de beide basisscholen, Klimop en Titus Brandsmaschoool in Nagele, dichtlessen gegeven aan de leerlingen van de bovenbouw.
Dit jaar zijn alle leerlingen in maart naar Museum Nagele gekomen voor een rondleiding én om hun eigen gedicht voor te dragen. Daarna heeft de jury onder de enthousiaste leiding van Piet Talsma een top 10 van gedichten samengesteld.
Deze top 10 werd, voorafgaand aan de bekendmaking van het winnende gedicht, door de kinderen opnieuw voorgedragen. Uiteindelijk bleek dat het prachtige gedicht van Nynke Veldman had gewonnen:
Twee jaar lang staat haar gedicht op het bord naast Museum Nagele. De onthulling heeft Nynke verricht vanuit de Buitengewone Stoel, de stoel die óók het verhaal van de Noordoostpolder vertelt.