Toeristenbelasting in Flevoland stijgt: dit zijn de gemeenten waar je meer betaalt

17 feb , 20:28 Recreatie
doan-anh-nNYbVCS-YQ8-unsplash
Doan Anh on Unsplash

Wie in Flevoland in een hotel overnacht, betaalt dit jaar gemiddeld € 3,69 toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is 3,5% meer dan vorig jaar. Vooral in Urk liep de toeristenbelasting flink op: daar nam het tarief met 7,5% toe.

Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl. Urk spant de kroonVerhogen, verlagen of gelijk houden? Gemeenten die toeristenbelasting heffen, mogen jaarlijks zelf bepalen hoe hoog het tarief is. 

In 5 van de 6 Flevolandse gemeenten betalen toeristen in 2026 meer toeristenbelasting dan een jaar eerder. Urk springt eruit met de hoogste stijging: het tarief steeg daar van € 2,00 naar € 2,15 per persoon per nacht. Zoveel steeg de toeristentaks per Flevolandse gemeente:

  1. Urk: +7,5%
  2. Almere: +4,4%
  3. Zeewolde: +2,7%
  4. Dronten: +2,4%
  5. Noordoostpolder: +2,1%

Lelystad is de enige Flevolandse gemeente waar het tarief gelijk bleef ten opzichte van vorig jaar. Almere wederom duurste Flevolandse gemeenteIn Flevoland betaalt een toerist in 2026 gemiddeld € 3,69 aan toeristenbelasting per persoon per nacht. Dit is meer dan in de rest van Nederland: het landelijk gemiddelde is € 2,79. Binnen de provincie zijn de verschillen echter groot. Wie in Almere overnacht is opnieuw het meeste kwijt met maar liefst € 10,33 per persoon per nacht. Dit is de hoogte van de toeristenbelasting per Flevolandse gemeente:

  1. Almere: € 10,33
  2. Zeewolde: € 3,40
  3. Lelystad: € 3,10
  4. Urk: € 2,15
  5. Dronten: € 1,69
  6. Noordoostpolder: € 1,48

Benieuwd hoeveel je betaalt in jouw gemeente of op je vakantiebestemming? Kijk dan op: https://www.bungalowparkoverzicht.nl/nieuws/toeristenbelasting-2026/ Campingovernachting in vier gemeenten goedkoperOvernacht je op een camping in Flevoland? Dan betaal je in vier gemeenten minder aan toeristenbelasting dan bij een hotelovernachting. Het gemiddelde tarief voor een campingovernachting is momenteel € 1,50 per persoon per nacht.Hoeveel minder toeristenbelasting je precies betaalt voor een campingovernachting ten opzichte van een hotel, verschilt per Flevolandse gemeente. In Zeewolde is het verschil het grootst: daar ben je € 2,03 per persoon per nacht voordeliger uit. Ook in Lelystad (€ 1,85 goedkoper) en Almere (€ 1,71 goedkoper) betalen toeristen minder bij een campingovernachting.