Kom in de Kas Noordoostpolder trekt ruim 6.500 bezoekers

18 apr , 19:48 Recreatie
drukte bij hoogweg paprikakwekerijen
Kom in de Kas Noordoostpolder
Drukte bij Hoogweg Paprikakwekerijen

De zes deelnemende kwekers aan Kom in de Kas Noordoostpolder op 5 april 2025 zijn dik tevreden. Ze mochten ruim 6.500 enthousiaste en geïnteresseerde bezoekers ontvangen.

De kwekers lieten hun liefde voor het vak zien en vertelden vol passie over het productieproces, de teelt en hoe zorgvuldig er wordt omgegaan met energiebronnen, water en voedingsstoffen. Naast het ontdekken van de prachtige en heerlijke producten die in de kassen worden gekweekt, zagen de bezoekers ook welke innovaties er worden toegepast en dat de kwekers er alles aan doen om zo duurzaam mogelijk te kweken. Zo leerden zij over het inzetten van beestjes tegen schadelijke beestjes en de inzet van aardwarmte voor het verwarmen van de kassen. Tijdens Kom in de Kas werden ook diverse activiteiten voor jong en oud georganiseerd. Zoals een tomatenplantje poten of een kleurplaat kleuren. Voor de allerkleinsten was er bij iedere deelnemer een springkussen waarop ze zich konden uitleven.

De deelnemende kwekers in Noordoostpolder: FlevoFlora Tuinplanten, Van Bentem Sierteelt, Hoogweg Paprikakwekerijen, Aardbeiplantje.nl, Schwering Aardbeien en kwekerij Concern voor Werk.

Kom in de Kas Noordoostpolder werd om 10.00 uur geopend bij FlevoFlora Tuinplanten door Adri Bom-Lemstra, voorzitter Glastuinbouw Nederland. Daarna werd zij rondgeleid door de kassen bij FlevoFlora en Hoogweg Paprikakwekerijen. Zij was erg geïnteresseerd in het verhaal van de telers Dirk van Diepen en Leo Hoogweg. De nieuwe duurzame paprikakas met verwerkingsschuur maakten veel indruk. En natuurlijk werd de paprikasoep gemaakt van ‘afgekeurde’ paprika’s geproefd. Deze bleek erg smaakvol te zijn.

Bij aardbeikwekerij Schwering stonden de eerste bezoekers al om 09.00 uur op het erf. De mooie rode aardbeien in de kas trokken veel geïnteresseerd publiek en bezoekers stonden voor de lekkerste aardbei-ijsjes in de rij. Bij FlevoFlora stond de heftruck van heftruckcentrum Post bij wijze van spreken roodgloeiend. Vooral kinderen verdrongen zich om het balbehendigheidsspel hier te spelen onder begeleiding van een volleerde heftruckbestuurder. De robot bij Van Bentem Sierteelt zorgde voor een opstopping in de Kom in de Kas looproute. De verwerking van de tulpen met de nieuwste technieken trok hier veel bezoekers. Ook Aeres VMBO en MBO uit Emmeloord trok hier veel bekijks met hun aquaponic farming. Bij Aardbeiplantje.nl waren de bezoekers verbaasd over de hoeveelheid werk die een aardbeiplantje met zich meebrengt voordat deze naar de klant gaat. In een mooie bedrijfsfilm werd dit stap voor stap uitgelegd. 

Bij FlevoFlora bereiden bezoekers zich alvast voor op de veiling van de producten uit de veelzijdige productpresentatie. RTV Noordoostpolder zond hun programma’s live vanaf deze locatie uit. ‘Een mooie toevoeging aan het programma’, aldus de organisatie. ‘Veel bezoekers èn Adri Bom hebben hun enthousiasme over gebracht via de radio.’