In het Kuinderbos kunnen mensen zandsculpturen bekijken die zijn ondergebracht in een nieuwe (tijdelijke) wandelroute.
Op deze Zandsculptuurroute van circa tweeënhalve kilometer zijn een aantal zandsculpturen gemaakt in kuubskisten van woudzand. Dit zand werd gewonnen is in het Schoterveld voor natuurontwikkeling.
De sculpturen zijn gemaakt in het teken van 75 jaar Noordoostpolder. In acht kisten langs de route zijn een aantal onderdelen van de geschiedenis van de Noordoostpolder uitgebeeld. Zo wordt u op een kunstzinnige wijze geïnformeerd over hoe dit mooie stukje polderlandschap mogelijk is gemaakt.
Een mooie landkaart in zand, de Urkers vissers, het dichten van het laatste gat in de dijk, de vondsten na de drooglegging, de greppelgravers voor de ontwatering, de mechanisatie, architectuur en het eiland schokland. De route is goed begaanbaar voor jong en oud en tussen de sculpturen door kan ook 'gewoon' gewandeld worden. De route voert onder andere langs het grote ven. Dit is een idyllisch plekje midden in het bos.
De route is bereikbaar met de auto en is te vinden vlak naast Schoterweg 5 te Bant. Vanuit Emmeloord bevindt het startpunt zich aan de linkerzijde van de Schoterweg net voor Manege Noordoostpolder. Bij het startpunt is er parkeergelegenheid en de route wordt gemarkeerd door rode palen. Het startpunt is tevens het einde van de wandelroute. De wandelroute zal beschikbaar zijn zolang de sculpturen de weersomstandigheden weten te doorstaan.