‘Verkeerspsycholoog’ aan de slag op N50

12 nov 2019, 11:37 Gemeente
schermafbeelding 2017 09 26 om 110649
Maps Google

Als het aan wethouder Simonse ligt, gaat een verkeerspsycholoog het gedrag van weggebruikers op de N50 analyseren.

Simonse heeft daarover al contact gehad met Gedeputeerde Boerman van de provincie Overijssel en collega-wethouders op Urk en in Dronten. Die waren volgens Simonse enthousiast over zijn idee.

Hij meldde dat maandagmiddag in de gemeenteraad, waarin het CDA een pleidooi hield voor matrixborden die de veiligheid op de beruchte weg tussen Hattemerbroek en Emmeloord moeten verbeteren. Na het betoog van Simonse haalde de partij een motie van tafel.

Volgens Simonse moet de verkeerspsycholoog bijvoorbeeld onderzoeken hoe weggebruikers reageren op borden en verkeerssituaties. Aan de hand daarvan kunnen maatregelen worden genomen.