
Carrefour, WerkCorporatie en ambtenaren van de gemeente Noordoostpolder verhuizen komend jaar naar De Deel. De gemeenteraad is nu toch akkoord met de komst van werk & welzijnsplein Deelstate in de voormalige Rabobank.
Onlangs zette de politiek nog een kruis door het plan. Veel partijen schrokken van de extra kosten van 1,25 miljoen euro bovenop de drie miljoen die eerder al was uitgetrokken. Bovendien waren ze teleurgesteld over het aantal organisaties die een plek krijgen in het pand.
Wethouder Toon van Steen kwam maandag met een aangepast plan terug naar de gemeenteraad. Die kreeg de handen nu wel op elkaar. In Deelstate krijgt nu ook vrijwilligersorganisatie Humanitas een plek en er volgen nog gesprekken met Vluchtelingenwerk en Stichting Huiselijk Geweld.
Alleen het CDA blijft tegen het plan. De partij vreest vooral parkeerchaos op De Deel.
“De parkeerdruk is nu al hoog. Daarom moeten ambtenaren straks elders gaan parkeren”, stelde Bert Geerts nog voor, maar volgens Van Steen is dat niet altijd een optie. “Sommige ambtenaren bezoeken veel mensen thuis. Dan is het niet handig dat ze eerst een stuk naar hun auto moeten lopen”, aldus de wethouder.
PvdA’er Van der Linde deed nog een oproep voor een ‘goede indeling’. “Bezoekers moeten straks meteen kunnen zien waar en bij wie ze moeten zijn”, aldus het raadslid. De verhuizing van ambtenaren uit het sociaal domein die rechtstreekse klantcontacten hebben, zorgt straks voor wat ruimte in het volle gemeentehuis.
Boven Deelstate komen ook nog veertig appartementen. Het complex gaat naar verwachting in juni open.





